آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

زنجیر فولادی G80

زنجیر فولادی گرید 80 اولین انتخاب برای جابه جایی بار در ارتفاع و استفاده در اسلینگ های لیفتینگ است. زنجیر فولادی گرید 80 را می توان در محیط هایی با دمای بالا (تا 204 درجه سانتیگراد) بدون محدودیت استفاده کرد. از نظر اقتصادی نیز بین زنجیرهای مناسب برای جابه جایی بار در ارتفاع (گرید 80، گرید 100 و گرید 120) زنجیر فولادی گرید 80 از همه مناسب تر است. زنجیر فولادی با گرید G80 دارای بیشترین میزان کاربری در تولید اسلینگ های زنجیری به منظور جابجایی بار با جرثقیل می باشد. سایز های اینچی و میلیمتری از زنجیر فولادی G80 بر روی انواع جرثقیل های سقفی زنجیر دستی و برقی، انواع پولیفت ها و وینچ های زنجیری بکار گرفته می شود. تنسایل مقاومت کششی زنجیر گرید G80 برابر با 800 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می باشد و این بدان معناست که این زنجیر به ازای هر میلیمتر مربع از سطح مقطع خود قابلیت لیفتینگ 80 کیلوگرم البته در مرحله پارگی و شکست را دارد. زنجیر G80 در صنایع بصورت گالوانیزه و یا سیاه فسفاته بکار گرفته می شود.

زنجیر فولادی G80زنجیر فولادی G80
زنجیر فولادی G80زنجیر فولادی G80

ترکیبات شیمیایی آلیاژی زنجیر G80

آلیاژ فولاد بکار گرفته شده در تولید زنجیر G80 دارای ترکیبات و مشخصات شیمیایی ویژه ای بوده بگونه ای که دارای حداکثر تنسایل و سختی باشد. البته ترکیبات شیمیایی تامین کننده بخشی از مشخصات مکانیکی زنجیر بوده و بخش عمده از این مشخصات نیز تابع عملیات حرارتی آن می باشد. علاوه بر عنصر آهن Fe با عدد اتمی 26 که بیش از 93% از کل ترکیبات آلیاژی زنجیر خشکه را به خود اختصاص می دهد بیش از 2.5 درصد کربن که گاهی بر حسب نوع عملیات تا 5% نیز افزایش پیدا می کند و عناصر شیمیایی دیگری مانند گوگرد، فسفر، کروم و منگنز از دیگر مواد تشکیل دهنده ترکیب آلیاژی زنجیر گرید G80 محسوب می شوند.

اتصالات زنجیر G80 بر روی جرثقیل و پولیفت

یکی از کاربری های عمده زنجیر G80 فولادی در اتصالات جرثقیل های سقفی زنجیر و در اتصالات پولیفت ها می باشد. سایز های مختلفی از زنجیر G80 بر روی جرثقیل های سقفی اتصال پیدا می کنند که در پایین از طریق قلاب بر روی بار اتصال پیدا کرده و در بالا در داخل بلوک جرثقیل سقفی بصورت درگیر با چرخدنده عمل می کنند. زنجیر فولادی G80 بر روی جرثقیل و پولیفت بصورت سیاه که طی فرایند فسفاته سطحی به این رنگ در آمده است تولید می شود. روش فورج گرم که در شکل دهی هر یک از دانه های زنجیر G80 مورد استفاده قرار می گیرد با برش زدن اولیه مفتول ها در ابعاد محیط هر دانه و سپس با حرارت دادن و شکل دهی برای تولید زنجیر G80 اتصال جرثقیل و پولیفت مورد استفاده قرار می گیرد. بازرگانی ویکی وایر وارد کننده کلیه ادوات لیفتینگ و زنجیر های فولادی G80 در ایران می باشد.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation