TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

زنجیر

زنجیر
زنجیر مجموعه ای از قطعات متصل به هم و یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنایع لیفتینگ است.
زنجیرها براساس کاربردشان به دو دسته تقسیم می شوند:
1- زنجیرهایی که برای لیفتینگ، کشیدن اجسام یا محافظت (مانند قفل دوچرخه) استفاده می شوند. حلقه های این زنجیرها هلالی شکل است که باعث انعطاف پذیر شدن دو بعدی آن می شود (بعد سوم طول زنجیر است که انعطاف پذیر نیست). زنجیرهای لنگری و جرثقیلی از این دسته هستند.
2- دسته دوم زنجیرهایی هستند که برای انتقال نیرو در ماشین آلات طراحی شده اند. این نوع زنجیرها بر دندان های چرخ دنده سوار شده، تنها در یک بعد انعطاف دارند و به زنجیر غلتکی یا صنعتی معروف هستند.

ایمنی
عواملی که ممکن است در هنگام استفاده از زنجیر ایجاد خطر کنند عبارتند از: اضافه بار، افتادن یا سر خوردن بار به دلیل اتصالات نامناسب، وجود مانع در برابر عبور بار، خم شدن و پیچ خوردن زنجیر یا استفاده از زنجیرهای آسیب دیده.
همه زنجیرها باید به صورت دوره ای از نظر سایش، کشیدگی، شکستگی، ترک و ... بازرسی شوند. دمای بسیار زیاد یا بسیار کم و قرار گرفتن در محیط های فعال شیمیایی مانند اسیدها یا مایعات و بخارهای خورنده می تواند به زنجیر آسیب بزند.

زنجیر فولادی G80
زنجیر فولادی G80
زنجیر لنگری
زنجیر لنگری
زنجیر دو سر قلاب
زنجیر دو سر قلاب
زنجیر قلاب کج
زنجیر قلاب کج
زنجیر استیل
زنجیر استیل

درجه بندی زنجیرها

زنجیرها براساس میزان مقاومت کششی درجه بندی می شوند (گریدهای G30، G43، G70، G80 و G100). برای لیفتینگ بار تنها می توان از زنجیرهای گرید G80 و G100 استفاده کرد و زنجیرهای دیگر را فقط می توان برای بسته بندی و محکم کردن بار به کار برد.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation