آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

������������ ��������

جرثقیل برقی متداول ترین نوع جرثقیل سقفی است که برای جابه جایی بارهای سنگین در کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شود. جرثقیل های برقی به دو دسته اصلی سیم بکسلی و زنجیری تقسیم می شوند. جرثقیل برقی زنجیری قیمت مناسب تری نسبت به جرثقیل برقی سیم بکسلی دارد و هزینه نگهداری آن کمتر است. جرثقیل های برقی هم بصورت 2 کاره تولید می شوند که تنها قابلیت جابجایی بار بصورت عمودی را دارند، هم بصورت 4 کاره دارای ترولی سقفی تولید می شوند که قابلیت حرکت بر روی ریل های سقفی و انتقال بار را دارند. جرثقیل های سقفی دروازه ای یا 6 کاره نیز بر روی ریل هایی با ترولی اتصال پیدا می کنند که ریل خود در نقطه اتصال قابلیت دوران داشته و این گونه قابلیت انتقال بار در هر نقطه ای را فراهمی می آورند.


اجزا و اتصالات جرثقیل برقی


جرثقیل برقی یک ماشین مکانیکی می باشد که اغلب با برق سه فاز عمل می کند. اجزا و اتصالات جرثقیل برقی بسیار گسترده تر از جرثقیل دستی هستند و شامل کیت های الکتریکی برای حرکت و توقف بار می باشند. از اجزای اصلی و مشترک جرثقیل برقی و جرثقیل دستی می توان به بلوک اصلی چرخ دندنده ها و شافت های داخلی، زنجیر فولادی بار با گرید G80 و انواع قلاب اشاره نمود. جرثقیل های برقی علاوه بر این دارای یک موتور الکتریکی قدرتمند می باشند که بسته به سرعت و گشتاور ایجاد شده می تواند به یک کوپلینگ و یا یک گیربکس اتصال پیدا کرده باشد. ترولی سقفی جرثقیل برق نیز از قطعاتی می باشد که بصورت کنترلی عمل نموده و بصورت خودکار با توان و ظرفیتی برابر با توان لیفتینگ جرثقیل برقی انتخاب می شود.

جرثقیل برقیجرثقیل برقی
جرثقیل برقی زنجیری 4 کاره کیتوجرثقیل برقی زنجیری 4 کاره کیتو
جرثقیل برقی سیم بکسلیجرثقیل برقی سیم بکسلی
جرثقیل برقی زنجیری دماگ DEMAGجرثقیل برقی زنجیری دماگ DEMAG

انواع جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی و تفاوت های آنها

جرثقیل های برقی هم از نوع زنجیری و هم از نوع سیم بکسلی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب نوع جرثقیل برقی اغلب به میزان ظرفیت بار مورد استفاده بستگی داشته و اغلب در توان وزنی پایین تر از جرثقیل برقی زنجیری و برای لیفتینگ بار های سنگین تر از انواع جرثقیل برقی سیم بکسلی استفاده می کنند. از آنجایی که در اغلب کاربری های صنعتی لیفتینگ بار تا میزان حداکثری 5 تن استفاده می شود کاربری جرثقیل برقی زنجیری نیز گسترده تر و طبیعتا برند های متنوع تولید کننده جرثقیل برقی زنجیری نیز از موارد سیم بکسلی بیشتر هستند. اغلب پیشنهاد می شود برای لیفتینگ بار های بالای 10 تن که تا مرز 35 تن نیز پیش می رود از جرثقیل های برقی سیم بکسلی استفاده گردد. مبنای کار، مکانیزم و اجزای تشکیل دهنده جرثقیل های برقی سیم بکسلی نیز کاملا با جرثقیل برقی زنجیری متفاوت می باشد. انتخاب و کاربری نوع جرثقیل برقی با مشاوره مهندسین و تکنسین های با تجربه در این زمینه صورت می پذیرد.

برند های معتبر تولید کننده جرثقیل برقی

جرثقیل برقی از ادوات لیفتینگ با کاربری گسترده ای در صنایع است و از این رو شرکت های بسیاری در دنیا به تولید این ماشین صنعتی مبادرت دارند. از آنجایی که جرثقیل برقی زنجیری برای لیفتینگ بار تا تناژ 10 تن به جرثقیل سیم بکسلی برقی ترجیح داده می شود و از از طرفی اغلب بارگیری ها نیز در صنایع در همین محدوده بار مورد استفاده قرار می گیرند تعداد برند های عرضه کننده جرثقیل برقی زنجیری بسیار گسترده تر از جرثقیل برقی سیم بکسلی است. برخی از معتبر ترین تولید کنندگان جرثقیل برقی به قرار زیر هستند.


  • جرثقیل زنجیری برقی کیتو KITO محصول کشور ژاپن و یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین تولید کنندگان جرثقیل برقی زنجیری از نوع ساده و ضد جرقه در دنیا محسوب می شود که دارای ترولی های سقفی بسیار قدرتمندی نیز است.
  • جرثقیل برقی WKTO برندی چینی و دارای استاندارد های بین المللی بوده و اغلب به تولید جرثقیل برقی 4 کاره با موتور سه فاز مبادرت دارد.
  • جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی دماگ DEMAG محصول کشور آلمان و یکی از با دوام ترین و قدرتمند ترین نوع جرثقیل برقی در بازار می باشد. در اغلب موارد جرثقیل برقی دماگ DEMAG بصورت کارکرده و دست دوم در بازار ایران یافت می شوند.

در طی دهه گذشته بسیاری از برند های چینی نیز بصورت گسترده ای به بازار تولید و عرضه جرثقیل برقی در ایران و در سطح دنیا ورود پیدا کرده اند.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation