آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

������������

پولیفت ابزاری است که برای بالا بردن و پایین آوردن بارهای سنگین بدون کمک ماشین آلات استفاده می شود. به کمک پولیفت می توان بار را در جهت عمودی، افقی یا در یک راستای خاص جابه¬جا کرد که از این لحاظ با بالابر متفاوت است. توانایی پولیفت در جابه¬جایی بار در جهت افقی یک مزیت بسیار مهم محسوب می شود. کاربری پولیفت ها در اصل برای نگهداری و حفظ بار در شرایطی خاص و زاویه دار بوده و در صنایع ساختمانی ، در اتصال و جایگذاری دکل ها و در بسته بندی قطعات فولادی سنگین که با بکارگیری پولیفیت به کشش و جمع کردن زنجیر برای بسته بندی می انجامد استفاده می شود.


مقایسه کاربری پولیفت با جرثقیل دستی


پولیفت ها کاربری شبیه به جرثقیل دستی دارند. از نظر مکانیزم کاری نیز وجود دنده های داخلی و اتصال زنجیر و قلاب به بار و نیاز به اتصال بر روی یک تکیه گاه سقفی با قلاب از تشابه های جرثقیل دستی با پولیفت می باشد. تفاوت عمده در عملیات لیفتینگ می باشد که در جرثقیل دستی با گردش و حرکت زنجیر دستی و در پولیفیت ها با اهرم پولیفیت بصورت تک دست صورت می پذیرد. ظرفیت های لیفتینگ بار مگنت ها در مقایسه با جرثقیل دستی نیز که گاهی تا 25 تن پیش می رود محدود تر بوده و پولیفیت ها اغلب با توان لیفتینگ حداکثری 6 تن تواید می شوند. اغلب پولیفت های موجود در بازار ایران چینی می باشند و برخی نیز بصورت نمونه های طرح از برند اصلی ویتال وارد می شوند. البته پولیفت ویتال اصلی ژاپنی نیز که با قدرتی بسیار بالا و گاهی تا 2 برابر توان اسمی قابل کاربری است با قیمتی بسیار بالاتر در بازار موجود و مورد استفاده قرار می گیرد.

پولیفتپولیفت
پولیفت VITAL اصلی ژاپنپولیفت VITAL اصلی ژاپن
پولیفت زنجیری چینیپولیفت زنجیری چینی

برند های معتبر تولید کننده پولیفت

پولیفت ها نسبت به جرثقیل های دستی دارای کاربری محدودتری هستند اما با این وجود با برند های مختلفی در دنیا تولید و عرضه می شوند. برند VITAL ویتال که تولید کننده انواع ادوات دستی لیفتینگ و جابجایی بار در دنیا محسوب می شود به تولید انواع جرثقیل دستی و پولیفت با بالاترین استاندارد های جهانی و تحت استاندارد کشور ژاپن تولید می شود. پولیفت اصلی ویتال از نوع زنجیری دارای یک زنجیر فولادی بسیار مستحکم از گرید G80 می باشد که تغییر طول اتصال زنجیر با حرکت اهرم دستی پولیفت صورت می پذیرد. اغلب نمونه های پولیفت ویتال VITAL موجود در ایران نمونه های طرح برگرفته از طراحی اصلی پولیفت ژاپنی می باشند اما ظرفیت باری محدود تری دارند. چرا که پولیفت ویتال اصلی ژاپن در مرحله تست حداقل 2 برابر ظرفیت اسمی خود را بدون مشکل بارگیری می کند.


از برند های معتبر دیگر تولید کننده انواع پولیفت در دنیا برند الفانت ELEPHANT ژاپن می باشد که اغلب نمونه های موجود در ایران نمونه های اصلی ژاپنی بوده و نمونه های طرح چینی از آن در بازار موجود نیست.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation