آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

���������� ������

شگل ابزاری است که وجود آن برای متصل کردن اسلینگ های لیفتینگ، سیم بکسل، زنجیر و طناب در کشیدن و بالا بردن بار ضروری است. شگل ها، اتصال و استحکام ایمن را تضمین می کنند. انواع مختلفی از شگل ها وجود دارد که هر کدام مناسب کار خاصی است. شگل ها از اتصالات مشترک اسلینگ های زنجیر و اسلینگ های سیم بکسل محسوب شده و در گرید های بالای آلیاژی فولاد مانند گرید خشکه G80 و حتی در برخی از کاربری ها برای برند های خاص مانند کروزبی و گرین پین با گرید های G100 نیز تولید می شوند. شگل ها البته در گرید های استنلس استیل نیز هم در گرید بگیر 304 و هم در گرید نگیر 316 تولید و عرضه می شوند که دارای مقاومت کششی پایینتری از گرید های فولادی بوده اما در برابر زنگ زدگی در محیط ایمن هستند. شگا ها اغلب دارای سایز های اینچی بوده و بر حسب تناژ نیز خرید و فروش می شوند.

شگل یو پیچ و مهره ایشگل یو پیچ و مهره ای
شگل یو سادهشگل یو ساده
شگل نعلی سادهشگل نعلی ساده
شگل نعلی پیچ و مهره ایشگل نعلی پیچ و مهره ای

چند نکته که باید هنگام استفاده از شگل رعایت کنید

پیش از اینکه از یک شگل استفاده کنید باید به این نکات توجه کنید:

- زمانی که از شگل برای ساخت اسلینگ استفاده می کنید، پایه های اسلینگ را به کمان شگل وصل کنید نه به پین. اتصال پایه های اسلینگ به پین شگل، به اسلینگ آسیب می زند و قدرت آن را کاهش می دهد.

- برای اتصال دو شگل به هم، کمان شگل ها را به هم وصل کنید یا یک کمان را به یک پین. هرگز شگل ها را از دو پین به هم متصل نکنید.

- شگل های D شکل (یا U شکل) برای جا به جایی بار در جهت های غیر از افقی و عمودی طراحی نشده اند. بنابراین برای استفاده از این نوع شگل ها مرکز بار باید در راستای مرکز کمان شگل قرار بگیرد.

- زمانی که از شگل همراه با سیم بکسل استفاده می کنید، اندازه شگل باید برابر یا بزرگتر از قطر سیم بکسل باشد.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation