آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

��������

مگنت ماده یا جسمی است که میدان مغناطیسی تولید می کند. مگنت دستی (لیفت مگنت)، یک مگنت پرقدرت است که برای لیفتینگ و جابه¬جا کردن اجسام فلزی استفاده می شود. مگنت دستی برای لیفتینگ بارهایی مناسب است که سطحی صاف و صیقلی داشته و هیچ نقطه اتصالی ندارند و بنابراین نمی¬توان آنها را با ابزارهای گیره¬دار جابه¬جا کرد. از مگنت ها در کارخانجات صنایع فلزی استفاده فراوانی می شود. مگنت ها دارای یک اهرم دستی هستند که با گردش در یک سمت ااتصال وصل شده و به راحتی با گردش در خلاف جهت اتصال با بار قطع می شود. مگنت ها در تناژ مختلفی تولید شده و در سطح کارگاهی اغلب تا 10 تن مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که در پورت ها و بنادر کشتی رانی برای لیفتینگ کانتینر ها از مگنت هایی ابر جثه با قابلیت لیفتینگ تا 50 تن نیز استفاده می شود.


مزایا و معایب مگنت های صنعتی بار


مگنت ها ابزار آلاتی هستند که کاربری آنها و توان انها تا اندازه بسیار زیادی تابع مشخصات ابعادی و شیمیایی جسم لیفت شونده می باشد. از آنجایی که اتصال مگنت با قطعات بدون داشتن اتصالاتی چون قلاب، شگل و دیگر اتصالات اسلینگ صورت می گیرد این اتصال با سرعت بسیار بالایی انجام می گیرد که از مزایای مگنت های صنعتی محسوب می شود. از طرفی بر خلاف دیگر ادوات لیفتینگ مانند جرثقیل ها که توان لیفینگ مشخصی دارند توان مگنت تابع کیفیت سطح، ضخامت و انحنا می باشد. بدین گونه که در صورت داشتن انحنا در سطح جسم لیفت شونده قابلیت لیفیتنگ مگنت می تواند تا 20% توان واقعی نیز کاهش یابد. هر قدر ضخامت ورق های لیفتی شونده افزایش داشته باشد قابلیت جذب با مگنت نیز بالاتر می رود. کیفیت سطح از صافی و عدم وجود گرد و خاک و بازدارنده های سطحی نقشی موثر بر لیفتینگ بار با مگنت ایفا می کنند.

مگنتمگنت
مگنت لیفت بار 100 کیلوگرمیمگنت لیفت بار 100 کیلوگرمی
مگنت صنعتی بار 300 کیلوییمگنت صنعتی بار 300 کیلویی
مگنت صنعتی 0.5 تنمگنت صنعتی 0.5 تن

مفهوم توان اسمی و ظرفیت بارگیری مگنت صنعتی

بر خلاف بسیاری ادوات دیگر لیفتینگ بار مانند جرثقیل های برقی و دستی ظرفیت بارگیری مگنت صنعتی می توان با ظرفیت واقعی لیفتینگ آن تفاوت بسیار زیادی داشته باشد چرا که در مورد مگنت ها به سبب عدم بکارگیری اتصالاتی چون قلاب و شگل، اتصال به بار تنها تحت تاثیر میدان مغناطیسی بوجود می آید که خود تابع فاکتور های بسیار زیادی است. آنچه تحت نام ظرفیت اسمی مگنت صنعتی شناخته می شود در لیفتینگ ورق های آهنی کاملا مسطح با کیفیت سطحی بالا و با ضخامت حداقل 1 سانتی متر سنجیده می شود. در حالیکه افزایش ضخامت ورق مسطح می تواند سبب بالا رفتن قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی حتی بالاتر از توان اسمی آن نیز شود با این وجود در اغلب موارد به سبب نا صاف بودن و ایجاد انحنای سطوح و یا وجود گرد و خاک و آلودگی که از تماس مستقیم مگنت صنعتی با سطح ممانعت می کنند سبب کاهش قابلیت لیفتینگ مگنت صنعتی نسبت به توان اسمی آن می شود.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation