آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

������ �������� ��������

سیم بکسل های کنفی از رشته های مفتول فولادی تشکیل شده اند که این رشته ها حول یک هسته از جنس فیبر یا کنف به دور هم تنیده شده و سیم بکسل های کنفی را به وجود می آوردند.
سیم بکسل های کنفی به دلیل وجود کنف در هسته مرکزی خود از انعطاف بالایی برخوردار هستند که به دلیل وجود همین انعطاف در صنایع مختلفی دارای کاربرد می باشند . سیم بکسل کنفی در قطر برابر دارای وزن سبک تری نسبت به سیم بکسل های فولادی بوده و از میزان متریال فلزی کمتری در تولید آن استفاده شده است و از این رو قیمت سیم بکسل کنفی پایین تر از سیم بکسل فولادی می باشد.
انواع مختلف این سیم بکسل ها توسط بازرگانی ویکی وایر ارائه می گردد.

انواع ساختار های کاربردی سیم بکسل کنفی


سیم بکسل های کنفی موجود در بازار دارای الیاف از جنس الیاف طبیعی کنفی می باشند که در دو نوع عمده یکی با گستردگی و تنوع ساختار بالاتر بصورت سیم بکسل کنفی دارای الیاف کنف تنها در مغزی کلی سیم بکسل می باشد که از نمونه های کاربردی آن می توان به سیم بکسل های مغز کنفی آسانسوری با ساختار 8X19+FC و سیم بکسل های 6 استرندی مورد استفاده در صنایع جرثقیل و حفاری با ساختار های 6X19+FC اشاره نمود که در هر دو حالت نوع بافت می تواند استاندارد و یا سیل باشد. از دیگر انواع سیم بکسل های کنفی که تنها بصورت تک ساختار 6 استرندی بکار گرفته می شود سیم بکسل هفت لا کنف می باشد که دارای ساختار 6X12+7FC مس باشد که به سیم بکسل هفت لا نیز معروف است. این سیم بکسل کنفی علاوه بر ساختار کلی از نوع کنفی در مغزی هر یک از استرند ها نیز بصورت جداگانه از الیاف کنفی استفاده می کند.

سیم بکسل کنفی 19×6سیم بکسل کنفی 19×6
سیم بکسل کنفی 19×6سیم بکسل کنفی 19×6
سیم بکسل کنفی 12×6سیم بکسل کنفی 12×6
سیم بکسل کنفی آسانسوریسیم بکسل کنفی آسانسوری
سیم بکسل کنفی حفاریسیم بکسل کنفی حفاری

مزایا و معایب سیم بکسل های کنفی

سیم بکسل های کنفی کاربری های عمده ای در صنایع آسانسور، حفاری و جرثقیل دارند. مزایا و معایب متعددی برای سیم بکسل کنفی می توان بر شمرد اما از مزایای اصلی آن انعطاف بسیار بالا، وزن سبک تر در واحد متر و قیمت پایین تر آن می باشد. در عوض از معایب سیم بکسل های کنفی می توان به مقاومت کششی پایین تر و جذب آب و افزایش وزن در تماس با آب می تواند اشاره نمود. در کاربری هایی خاص که مقاومت کششی طناب های پلاستیکی کفایت نمی کنند اما سیم بکسل ها هم وزن بالا و هم قیمت بالایی دارند سیم بکسل های هفت لا که تنها در بیرونی ترین لایه خود دارای مفتول های فولادی هستندئکاربری مناسبی دارند.

مقایسه سیم بکسل کنفی با مغزی پلی پروپیلن

هم سیم بکسل های مغز کنفی و هم سیم بکسل ها با مغزی پلی پروپیلن هر دو دارای انعطافی بالاتر از سیم بکسل فولادی و در عوض مقاومت کششی کمتری هستند و وزن سبکتری نیز دارند. اما تفاوت هایی بین سیم بکسل کنفی که دارای الیاف کاملا طبیعی است با سیم بکسل های با مغزی پلی پروپیلن که یک پلیمر مصنوعی است وجود دارد. طناب های کنفی در تماس با آب به جذب آب و افزایش وزن می رسند اما طناب های با مغزی پلی پروپیلن در تماس با سطح آب افزایش وزنی نداشته و به جذب آب نمی پردازند. مقاومت حرارتی سیم بکسل های مغز کنفی اغلب بالاتر از سیم بکسل های مغز پلی پروپیلن می باشد و بر خلاف مغزی کنفی که رنگی قهوه ای دارد سیم بکسل با مغزی پلی پروپیلن دارای مغزی به رنگ سفید می باشد.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation