آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر
تراول کابل چه ویژگی هایی دارد؟

تراول کابل چه ویژگی هایی دارد؟

تراول کابل آسانسور ارتباط بین اتاقک آسانسور و تابلو فرمان را برقرار می کند. در آسانسورهای قدیمی، همه ی اطلاعات انتقال نیرو و سیگنال ها از طریق تراول کابل منتقل می شود. تراول کابل دائما در حرکت است و بنابراین باید بسیار با دوام باشد به طوری که تا سال ها نیازی به تعویض آن نباشد. طول عمر پذیرفته شده برای تراول کابل عموما 20 سال است.

آنچه در طراحی و ساخت تراول کابل در نظر گرفته می شود شامل میزان مقاومت کابل، انعطاف پذیری، تعادل پیچشی، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر شعله و عملکرد آن در دمای پایین است. تراول کابل باید طوری طراحی شود که کمترین فشار بر روی سیم ها وارد شود. برای این کار از یک سیم فولادی به عنوان تکیه گاهی برای رشته های مسی استفاده می شود (در مرکز کابل یا در بین رشته های مسی).

انعطاف پذیری کابل را با انتخاب درست مواد سازنده ی سیم ها می توان تامین کرد. سیم های مسی با انعطاف پذیری بالای خود، بهترین انتخاب برای تراول کابل محسوب می شوند. مواد عایق و پوشاننده تراول کابل نیز می توانند به انعطاف پذیری بیشتر محصول کمک کنند.

مقاومت تراول کابل نسبت به سایش، شعله و نیز عملکرد آن در دماهای پایین را مواد عایق و پوشاننده ی کابل تعیین می کنند. پلی وینیل کلراید یک ترموپلاستیک بسیار پر کاربرد است که عملکرد خوبی در این موارد از خود نشان می دهد و بسیار مقرون به صرفه است.

تعادل پیچشی، تمایل تراول کابل را به پیچ خوردن یا چرخیدن زیر بار و توانایی آن برای برگشتن به حالت اولیه را نشان می دهد. زمانی که آسانسور بالا می رود، قسمتی از کابل که به اتاقک نزدیکتر است به تدریج بار سنگین تری را متحمل می شود؛ زمانی که اتاقک به بالاترین نقطه می رسد، انتهای کابل تحت حداکثر میزان بار قرار دارد. در این نقطه، انتهای دیگر کابل کمترین میزان بار را تحمل می کند. تراول کابل های پیچ خورده، در زمان حرکت اتاقک ارتعاش ایجاد می کنند. زمانی که میزان این ارتعاش زیاد شود، می تواند به گره خوردن کابل ها یا قطع شدن آنها در اثر تماس با دیوار، ریل یا اتاقک منجر شود. تکنیک های مختلفی برای به حداقل رساندن میزان ارتعاش در تراول کابل ها استفاده می شود. مثلا در تراول کابل های گرد، یک سیم بکسل با مقاومت پیچشی بالا به عنوان تکیه گاه در مرکز کابل قرار می گیرد و یا در تراول کابل های مسطح با تغییر جهت استرندهای سیم های مسی به صورت متناوب، احتمال پیچ خوردن کابل به حداقل می رسد.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2021 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation