آیکون واتساپ
TEL: 02155411976
لوگوی ویکی وایر

سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل های روکش دار با روکش پلاستیکی و لاستیکی در سایز ها و رنگ های مختلف در فروشگاه سیم بکسل ویکی وایر موجود می باشد. از سیم بکسل های روکش دار بیشتر در سالن های بدنسازی و برای اتصالات وزنه دستگاه ها استفاده میشود که شامل سیم بکسل های مغز فولادی در سایز های پایین میشود. سیم بکسل روکش دار از روکش PVC مخفف پلی ونیل کلرید که نوعی پلیمر است برای روکش بیرونی استفاده می کند. ضخامت لایه پلیمری بیرونی می تواند بنا به درخواست مشتریان متفاوت انتخاب شود. لازم به ذکر است که سیم بکسل روکش دار دارای روکش هایی با رنگ های متنوع معمولا مشکی، سفید، آبی، سبز و قرمز می باشد اما تفاوت رنگ های روکش ها مبنای تغییر در خواص سایشی و مقاومت و معرف ترکیب شیمیایی خاصی نیست.


مشخصات ابعادی، شیمیایی و فیزیکی سیم بکسل روکش دارد


در معرفی سیم بکسل روکش دار علاوه بر نوع بافت اغلب از دو سایز مختلف یکی برای معرفی قطر مغزی و دیگری برای معرفی قطر بیرونی استفاده می شود. بعنوان مثال سیم بکسل روکش دار 8 به 10 در واقع دارای مغزی فولادی با قطر 8 میلیمتر و قطر نهایی روکش دار شده 10 میلیمتر می باشد که معرف بکارگیری روکش پلاستیکی به ضخامت 1 میلیمتر در هر سمت سیم می باشد. در موارد خاص حتی از سیم بکسل های استیل نیز بعنوان مغزی سیم بکسل روکش دار استفاده می شود چرا که عملا سیم بکسل های روکش دار با مغزی فولادی ضد زنگ نیستند و دلیل روکش کاری آنها نیز ضد زنگ ساختن آن نیست و با ایجاد کوچکترین حفره و پارگی بر روی سطح روکش PVC می توانند در آستانه زنگ زدگی قرار گیرند. در مغزی سیم بکسل روکش دار از ساختار های مختلفی سیم بکسل استفاده می شود که برای سایز های کوچکتر اغلب ساختار 7X7 و برای سایز های بزرگتر ساختار 7X19 دارای بیشترین کاربری است.

سیم بکسل روکش دارسیم بکسل روکش دار
سیم بکسل روکش دارسیم بکسل روکش دار
سیم بکسل روکش دارسیم بکسل روکش دار
سیم بکسل روکش دار مغزی 7X7سیم بکسل روکش دار مغزی 7X7
سیم بکسل روکش دار ساختار 6X19سیم بکسل روکش دار ساختار 6X19
سیم بکسل روکش دار با مغزی استیلسیم بکسل روکش دار با مغزی استیل

طول عمر مفید سیم بکسل روکش دار

طول عمر سیم بکسل روکش دار می تواند در دو بخش طول عمر روکش PVC و طول عمر مغزی فولادی این سیم بکسل ها مورد بررسی قرار گیرد. در اغلب کاربری های سیم بکسل روکش دار از بین رفتن روکش پلی ونیل کلرید می باشد که در نهایت نیاز به تعویض و یا در مواردی روکش دوباره این دسته از سیم بکسل ها را بوجود می آورد. از این رو طول عمر مفید سیم بکسل روکش دار برابر با طول عمر سایش روکش می باشد. برخی از برند های تولید کننده از ترکیباتی شیمیایی جهت افزایش چقرمگی روکش سیم بکسل روکش دار استفاده می کنند که هم سبب افزایش خاصیت الاستیسیته آن شده و هم در صورت ایجاد سوراخ سطحی با سرعت بسیار کمتری در طول سیم بکسل روکش دار رشد می کند.

مقاومت محیطی سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دار بر خلاف تصور برخی یک سیم بکسل ضد زنگ محسوب نمی شود مگر آنکه از سیم بکسل استنلس استیل به عنوان مغزی استفاده کرده باشد. در واقع روکش PVC سیم بکسل روکش دار برای جلوگیری از زنگ زدگی بر روی سطح آن افزوده نشده و با ایجاد سوراخ و پارگی که در مورد سیم بکسل روکش دار بسیار شایع نیز می باشد سطح مفتول سیم بکسل در تماس با آب و رطوبت و دیگر خورنده های محیطی قرار گرفته و در آستانه زنگ زدگی قرار می گیرد. در صورت نیاز به خواص ضد زنگ می توان از سیم بکسل استیل روکش دار استفاده نمود که تفاوت قیمت قابل توجهی با سیم بکسل های فولادی روکش دار دارد.

کاربری های صنعتی سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دار پلاستیکی (PVC) برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب است. آنها شامل استفاده به عنوان کابل های امنیتی ، کابل های نمایشگر ، نرده های محافظ و خطوط شستشو و همچنین در محیط های دریایی هستند.

به دلیل پایداری اشعه ماورا بنفش ایده آل برای استفاده در فضای باز. سیم بکسل روکش دار PVC به طور معمول در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند. ریل های محافظ ، سیستم های اجاق گاز ، خطوط شستشو ، سیم کشتارگاه ، کابل های امنیتی کامپیوتر ، سیستم های کابل قفل و طناب های مانع.


این نوع سیم بکسل روکش دار را اغلب در سیستم ترمز برای دوچرخه ها و موتورسیکلت ها مشاهده خواهید کرد زیرا آنها وسیله ای ساده ، جمع و جور و بسیار م ofثر برای ایمن سازی وسایل خود تقریباً در هر سازه ثابت ارائه می دهند.


از سیم بکسل روکش دار سیاه به طور معمول در تئاترها ، استودیوهای تلویزیونی و مکان های کنسرت استفاده می شود. کابل تئاتر همچنین در مناطق دیگری که سیم کشی / سیم طناب احتیاج ندارد و به دلایل زیبایی دیده نمی شود ، استفاده می شود.


دلیل شما برای تمایل به استفاده از پوشش PVC هرچه باشد ، مطمئن باشید که این یک راه حل قوی و طولانی مدت برای راه اندازی موجود شما ارائه می دهد. طراحی شده برای مقاومت در برابر زمان ، پوشش های ما از بهترین پوشش های موجود در بازار است.

TEL : 02155411976
Email: info [at] wikiwire [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Wikiwire Corporation